Season Results 2022 | Season Results 2021 | Season Results 2020 | Season Results 2019

S E A S O N - 2 0 2 3

01.01 - 03.01 Bay Crits 2.N Stage 1 - Report + Results
Stage 2 - Report + Results
Stage 3 - Report + Results
06.01 - 06.01 Australia Championships Criterium 1.N Report + Results
08.01 - 08.01 Australia Championships RR 1.N Report + Results
10.01 - 10.01 Australia Championships ITT 1.N Report + Results
14.01 - 14.01 Schwalbe Classic 1.N Report + Results
15.01 - 17.01 Santos Tour Down Under 2.WWT Stage 1 - Report + Results
Stage 2 - Report + Results
Stage 3 - Report + Results
21.01 - 21.01 TREK Night Riders Criterium 1.N Report + Results
28.01 - 28.01 Cadel Evans Great Ocean Road Race 1.WWT Report + Results
29.01 - 29.01 Trofeo Women Cycling Pro Costa De Almeria 1.1
04.02 - 04.02 Aphrodite Cycling Race - ITT 1.2
05.02 - 05.02 GP Apollon Temple 1.2
05.02 - 05.02 Vuelta CV Feminas 1.1
08.02 - 08.02 Aphrodite Cycling Race - Women for future 1.2
09.02 - 12.02 UAE Tour 2.WWT
11.02 - 11.02 Clasica de Almeria 1.1
11.02 - 11.02 Aphrodite Cycling Race - RR 1.2
16.02 - 19.02 Setmana Ciclista Valenciana 2.Pro
18.02 - 19.02 Les Plages Vendéennes 2.N
25.02 - 25.02 Omloop Het Nieuwsblad 1.WWT
25.02 - 26.02 Syedra Ancient City 2.2
26.02 - 26.02 Craywinckelhof - Omloop van het Hageland 1.1
28.02 - 28.02 Samyn des Dames 1.1
01.03 - 01.03 Umag Trophy Ladies 1.2
04.03 - 04.03 Strade Bianche 1.WWT
05.03 - 05.03 Trofeo Oro in Euro - Women's Bike Race 1.1
05.03 - 05.03 Porec Trophy Ladies 1.2
07.03 - 11.03 Trofeo Ponente in Rosa 2.2
08.03 - 08.03 GP Oetingen 1.1
10.03 - 10.03 Drentse Acht van Westerveld 1.1
10.03 - 12.03 Vuelta Extremadura Féminas 2.2
11.03 - 11.03 Ronde van Drenthe 1.WWT
12.03 - 12.03 Classique Beauceronne - Route de l'Ouest Féminine #1 1.N
15.03 - 15.03 Danilith Nokere Koerse 1.Pro
17.03 - 19.03 Tour de Normandie 2.1
19.03 - 19.03 Trofeo Alfredo Binda 1.WWT
19.03 - 19.03 Cenac - Route de l'Ouest Féminine #2 1.N
19.03 - 19.03 Piccolo Trofeo Binda 1.NCup
23.03 - 23.03 Classic Brugge-De Panne 1.WWT
26.03 - 26.03 Gent-Wevelgem 1.WWT
26.03 - 26.03 Boucles Guégonnaises - CDF N1 & N2 1.N
26.03 - 26.03 Gent-Wevelgem U19 1.NCup
29.03 - 29.03 Dwars door Vlaanderen / A travers la Flandre 1.Pro
02.04 - 02.04 Ronde van Vlaanderen 1.WWT
02.04 - 02.04 GP de Chardonnay - CDF N1 & N2 1.N
05.04 - 05.04 Scheldeprijs Vrouwen Elite / GP de l'Escaut 1.1
08.04 - 08.04 Paris-Roubaix 1.WWT
10.04 - 10.04 Ronde de Mouscron 1.1
12.04 - 12.04 De Brabantse Pijl / La Flèche Brabançonne 1.Pro
16.04 - 16.04 Amstel Gold Race Ladies Edition 1.WWT
16.04 - 16.04 Grand Prix Féminin de Chambéry 1.1
19.04 - 19.04 Flèche Wallonne 1.WWT
22.04 - 22.04 EPZ Omloop van Borsele 1.1
22.04 - 23.04 Tour de l'Orne - Route de l'Ouest Féminine #3 2.N
23.04 - 23.04 Liège-Bastogne-Liège 1.WWT
25.04 - 25.04 Gran Premio della Liberazione 1.2
26.04 - 30.04 Tour of the Gila 2.2
27.04 - 30.04 Gracia Orlová 2.2
29.04 - 29.04 Leiedal Koerse 1.2
29.04 - 29.04 4a reVolta 1.1
29.04 - 30.04 Ceratizit Festival Elsy Jacobs 2.Pro
01.05 - 01.05 Chrono 47 - CDF N1 1.N
01.05 - 07.05 La Vuelta Femenina 2.WWT